Lornetka Delta Optical Forest II 8x42

00013141


Nowy produkt

Delta Optical

Ogromną zaletą modelu Forest II 8x42 jest wyjątkowe duże, ponad 8° pole widzenia. W połączeniu ze znakomicie zaprojektowanym układem optycznym wolnym od astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy, otrzymujemy przejrzyste i ostre obrazy.

Więcej szczegółów

579 PLN brutto

Brak wybranego produktu

name

Cechy produktu

KolorOlive
Przybliżenie7 - 9
Średnica okularu40 - 50 mm

Więcej informacji

Ogromną zaletą modelu Forest II 8x42 jest wyjątkowe duże, ponad 8° pole widzenia. W połączeniu ze znakomicie zaprojektowanym układem optycznym wolnym od astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy, otrzymujemy przejrzyste i ostre obrazy. Daje to nieoceniony komfort obserwowania odległych krajobrazów, na przykład szczytów górskich, podziwiania ptaków w ich naturalnych siedliskach, czy upajania się widokiem niezliczonej liczby gwiazd Drogi Mlecznej.

Jest to zasadniczo dzienna lornetka, choć spełni swoją rolę także w nocy. Ma mniejsze powiększenie niż bliźniaczy model Forest II 10x42, a przez to lepiej nadaje się do obserwacji plenerowych w szerokim polu widzenia. Niewielkie 8x powiększenie oferuje użytkownikowi rozległe 8,5° pole widzenia, wolne od astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy.

Wierne kolory i jasny obraz w tej lornetce, to zasługa pryzmatów wykonanych z wysokiej jakości szkła BaK4 oraz powłok przeciwodbiciowych, którymi pokryte są wszystkie elementy optyczne lornetki. Prawidłowo wyczernione wnętrze tubusów dodatkowo zapobiega wewnętrznym refleksom, a wypełnienie azotem przeciwdziała parowaniu szkieł w korpusie urządzenia. Na dodatek jest to lornetka wodoszczelna, a więc nawet do obserwacji podczas opadu deszczu.

Spacerując, czy podróżując z plecakiem znaczenie ma każdy gram bagażu, dlatego seria lornetek Forest II została zaprojektowana tak, aby optymalnie połączyć wysokie własności optyczne urządzenia z niewielkimi gabarytami. W połączeniu z nowoczesnym wyglądem, seria Forest II na pewno znajdzie uznanie wśród wszystkich mobilnych obserwatorów, ceniących sobie wygodę użytkowania i przechowywania sprzętu optycznego.

Wszystko to w połączeniu z niską ceną utwierdza w przekonaniu, że jest to jedna z najlepszych propozycji wśród lornetek przeznaczonych w głównej mierze do obserwacji przyrodniczo-turystycznych. Każdy, kto spędza wolny czas na łonie przyrody powinien taką lornetkę mieć!

W zestawie:
futerał
pasek do lornetki
pasek do futerału
szmatka do czyszczenia

powiększenie: 8x
średnica obiektywów: 42 mm
pryzmaty: BaK4
pole widzenia: 149 m / 1000 m
powłoki: FMC (fully multi coated)
regulacja ostrości: centrala
źrenica wyjściowa: 5.3 mm
odległość od oka: 17 mm
minimalna odległość ostrzenia: 2 m
jasność: 28,1
sprawność zmierzchowa: 18,3
kompensacja dioptryjna: +/- 5
rozstaw okularów: 59 mm - 73 mm
wodoszczelność: tak
wypełnienie azotem: tak
wymiary: 56x147x127 mm
ciężar: 732 g

 • Opinie
 • Napisz opinię

  Lornetka Delta Optical Forest II 8x42

  Lornetka Delta Optical Forest II 8x42

  Ogromną zaletą modelu Forest II 8x42 jest wyjątkowe duże, ponad 8° pole widzenia. W połączeniu ze znakomicie zaprojektowanym układem optycznym wolnym od astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy, otrzymujemy przejrzyste i ostre obrazy.

  24 innych produktów w tej samej kategorii:

  Szczegóły

   Śledź nas na Facebooku