Lornetka Delta Optical Chase 10x50 ED

00010638


Nowy produkt

Delta Optical

Lornetka Delta Optical Chase 10x50 to model o uniwersalnych parametrach, doskonale nadający się zarówno obserwacji przyrodniczych jak i myśliwskich. Rozmiar lornetki jest nieco większy niż w przypadku modeli z obiektywem o średnicy 42 mm, jednak lornetka ta jest wyraźnie lżejsza od typowych lornetek 10x50, a jej masa nie przekracza 1 kg. 

Więcej szczegółów

1 390 PLN brutto

Brak wybranego produktu

name

Cechy produktu

KolorOlive
Przybliżenie10 - 11
Średnica okularu40 - 50 mm

Więcej informacji

Lornetka Delta Optical Chase 10x50 to model o uniwersalnych parametrach, doskonale nadający się zarówno obserwacji przyrodniczych jak i myśliwskich. Rozmiar lornetki jest nieco większy niż w przypadku modeli z obiektywem o średnicy 42 mm, jednak lornetka ta jest wyraźnie lżejsza od typowych lornetek 10x50, a jej masa nie przekracza 1 kg. Pole widzenia jest duże i wynosi 6.2◦, dzięki zastosowaniu komfortowych okularów szerokokątnych z wygodnie odsuniętą źrenicą wyjściową. Wszechstronna w zastosowaniach konstrukcja dachowa nadająca się do obserwacji myśliwskich, przyrodniczych czy też turystycznych. Lornetka klasy premium, z 50 mm obiektywami wykonanymi ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji. Umiarkowane gabaryty i niewielka masa w połączeniu z dużą wytrzymałością konstrukcji sprawiają, że jest to lornetka polecana wymagającym użytkownikom spędzającym czas w trudnym terenie.

optyka ED – doskonała korekcja aberracji chromatycznej
szerokokątny projekt optyczny o w pełni płaskim polu widzenia
pryzmaty dachowe ze szkła BaK4, z warstwami odbiciowymi wykonanymi ze srebra i skorygowaną fazą
szybka, centralna regulacja dioptrażu
Starannie dobrane wysokiej jakości gatunki szkła oraz zaprojektowany od nowa układ optyczny, powodują, że lornetki z serii Delta Optical Chase oferują jakość obrazu znacznie lepszą niż w przypadku lornetek w podobnej klasie cenowej. Wszystkie lornetki z tej serii zbudowano w oparciu o obiektywy wykonane z niskodyspersyjnego szkła typu ED. Obiektywy takie gwarantują niski poziom aberracji chromatycznej przy zachowaniu umiarkowanych gabarytów. Lornetki posiadają duże pole widzenia, skorygowane w znacznie większym stopniu niż w produkowanych wcześniej modelach. Cała konstrukcja wykonana jest w systemie dachowym, z wewnętrznym centralnym układem ogniskowania. Korpus jest bardzo wytrzymały i oczywiście całkowicie wodoszczelny. Lornetki z serii Chase dostarczą obraz o bardzo dużej szczegółowości i bogatej kolorystyce, pozwolą dostrzegać detale niezauważalne w lornetkach o niższej jakości.

Model Chase 12x50 ED otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Award 2018 za najwyższą jakość wzornictwa.

Model Chase 10x50 ED, należący do serii lornetek Delta Optical Chase, zajął 2 miejsce w plebiscycie na Produkt Roku 2017.

Zdaniem czytelników branżowego portalu optyczne.pl jedną z najlepszych lornetek wprowadzonych w roku 2017 na polski rynek była lornetka Delta Optical Chase 10x50 ED.

W plebiscycie na Produkt Roku 2017, zajęła ona drugie miejsce, dając się wyprzedzić jedynie ekskluzywnemu modelowi firmy Nikon. Spośród czterech modeli serii Chase wysoko oceniona została również lornetka Delta Optical Chase 12x50 ED – niewiele brakowało, a znalazłaby się na podium, ostatecznie zajmując jednak czwarte miejsce. Czytelnicy portalu docenili wysokiej jakości układ optyczny połączony z oryginalną estetyką i ergonomią, które stanowią o wyróżniającej się jakości urządzeń z serii Chase w porównaniu z innymi lornetkami w tej klasie cenowej.
SPECYFIKACJA
Symbol u dostawcy:DO-1702Seria lornetkowa:Chase
Powiększenie:10 xŚrednica soczewki obiektywu:50 mm
Materiał soczewki obiektywu:szkło EDPowłoki przeciwodbiciowe soczewek:FMC
Sprawność zmierzchowa:22,4Jasność względna:25,0
Średnica źrenicy wyjściowej:5,0 mmKątowe pole widzenia:6,2 °
Liniowe pole widzenia na 1000 m:109 mRedukcja krzywizny pola widzenia:tak
Regulacja ostrości:wewnętrzna centralnaMinimalna odległość ustawiania ostrości:1 m
Regulacja rozstawu okularów:59 - 78 mmKorekcja dioptrażu w okularze:-/+5
Typ pryzmatu:dachowyMateriał pryzmatu:szkło BaK4
Warstwy odbiciowe pryzmatu:srebrnePowłoki przeciwodbiciowe pryzmatu:tak
Powłoki fazowe pryzmatu:takWypełnienie obudowy azotem:tak
Wodoszczelność:takMożliwość podłączenia statywu:1/4 "
Wymiary (dł. x szer. x wys.):162 x 132 x 60 mmMasa własna:890 g
Okres gwarancji:120 mies.
WYPOSAŻENIE
 • pasek do pokrowca
 • zakrywki na okulary i obiektywy
 • ściereczka do pielęgnacji optyki
 • pasek do lornetki
 • pokrowiec
 • Opinie
 • Napisz opinię

  Lornetka Delta Optical Chase 10x50 ED

  Lornetka Delta Optical Chase 10x50 ED

  Lornetka Delta Optical Chase 10x50 to model o uniwersalnych parametrach, doskonale nadający się zarówno obserwacji przyrodniczych jak i myśliwskich. Rozmiar lornetki jest nieco większy niż w przypadku modeli z obiektywem o średnicy 42 mm, jednak lornetka ta jest wyraźnie lżejsza od typowych lornetek 10x50, a jej masa nie przekracza 1 kg. 

  24 innych produktów w tej samej kategorii:

  Szczegóły

   Śledź nas na Facebooku