Filtr produktów

Arafatki i chusty wojskowe, wielofunkcyjne, taktyczne, moro - outdoor i survival Jest 12 produktów.

Arafatka, inaczej kefia, to arabska chusta z frędzlami. To chusta trójkątna, która na stałe weszła do wyposażenia żołnierzy na całym świecie. Znakomicie sprawdza się zarówno w upalne, jak i chłodne lub wietrzne dni. Chroni przed zimnem, wiatrem, gorącem, owadami i pyłem, a także stanowi element maskujący. W świecie mody arafatka to stylowa chusta męska, którą chętnie noszą również kobiety i młodzież. To także popularne chusty turystyczne i survivalowe. Sprawdź naszą ofertę i wybierz lekką arafatkę, która zapewni Ci skuteczną ochronę przed słońcem, pyłem i wiatrem.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

  Arafatka - chusta wielofunkcyjna

  Arafatka to chusta wielofunkcyjna, którą nosić można na różne sposoby. To chusta na głowę, która chroni przed silnym promieniowaniem słonecznym, zapobiegając poparzeniom skóry. Odpowiednie wiązanie arafatki może zmienić jej przeznaczenie. Jako chusta na twarz, arafatka może zasłonić Cię przed pyłem lub silnym wiatrem, nie ograniczając swobody oddychania. Arafatki noszone są też jako chusty na szyje dla ochrony przed chłodem lub przed owadami, zwłaszcza w gorącym klimacie. Z uwagi na tak szerokie zastosowanie te luźno utkane chusty męskie nadają się do użytku przez cały rok. Wszystkie nasze chusty wykonane są w 100% z bawełny, która pozwala skórze oddychać.

  Chusta arafatka wojskowa

  Chusty arabskie stanowią nieodłączny element wyposażenia żołnierzy na całym świecie. To właśnie żołnierze spopularyzowali je w kulturze Zachodu. Arafatki to taktyczne chusty wojskowe stosowane podczas operacji na Bliskim Wschodzie. Chusta wojskowa jest częstym elementem kamuflażu. Mieniące się w oczach charakterystyczne wzory i barwy ziemi pozwalają ukryć pod nią broń. Militarna arafatka zapewnia też praktyczną ochronę przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi na Bliskim Wschodzie. Panujące tam duże amplitudy temperatur pozwalają stosować ją zarówno jako ochronę przed upałem, jak i nocnym chłodem. W warunkach pustynnych lub bitewnych arafatki chronią przed piaskiem, kurzem i pyłem.

  Chusta na motor

  Arafatka powszechnie stosowana jest jako chusta motocyklowa. Zwinięta w chustę na szyję znakomicie chroni przed zimnym wiatrem podczas szybkiej jazdy. Chusta na motor może też pełnić funkcję prowizorycznego komina, a nawet kominiarki po kask. Skutecznie chroni owiniętą nią głowę i szyję przed utratą ciepła. Świetnie sprawdza się latem, gdyż jest lekka i wyjątkowo przewiewna. Oryginalna arafatka jest nie tylko praktyczna, ale i stanowi stylowe dopełnienie stroju motocyklisty.

  Chusta arabska w wielu kolorach

  Chusty arafatki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Najbardziej standardową chustą jest arafatka czarno-biała. Popularność zyskała też arafatka zielona, przydatna zwłaszcza jako element maskujący w warunkach leśnych. Znajdziesz u nas zielone arafatki wojskowe, które dopasujesz do roślinności o różnych porach roku. Nasze produkty to na przykład czarno-zielona chusta w przydymionym odcieniu oraz jaśniejsza arafatka oliwkowa. Czarna arafatka będzie idealna dla motocyklistów lub dla żołnierzy operujących w warunkach nocnych.

  Outdoorowa arafatka na wyprawy pełne przygód

  Oferujemy outdoorowe, survivalowe i trekkingowe arafatki dla miłośników dzikich wypraw i sportów górskich. To idealne chusty na twarz, szyję lub głowę, które sprawdzą się w trudnych warunkach klimatycznych. Survivalowa arafatka nadaje się na trudną wyprawę w dżunglę jak i na wycieczki rowerowe i biwaki.

  Sprawdź, co oferuje nasz militarny sklep internetowy i wybierz swoją uniwersalną chustę arafatkę. Dopełnij nią swojego specjalistycznego wyposażenia wojskowego lub podróżniczego.

  Śledź nas na Facebooku